0722

فولاد 0722

(فولاد اتومات)

نام های دیگر :

  • 1.0722
  • 10SPb20

فولاد ۱٫۰۷۲۲ یک فولاد کربنی و کم‏ آلیاژ می‏‌باشد و در دسته‏‌ی فولادهای خوش‏تراش (اتومات) قرار می‏‌گیرد. این فولاد با مشخصه ۱۰SPb20 نیز شناخته می‌‏شود.

ترکیب شیمیایی فولاد ۱٫۰۷۲۲

شامل ۰٫۱۳-۰٫۰۷ درصد کربن، ۱٫۱-۰٫۷ درصد منگنز، ۰٫۳۵-۰٫۲ درصد سرب، ۰٫۲۵-۰٫۱۵ درصد گوگرد، ۰٫۴ درصد سیلسیم و ۰٫۰۶ درصد فسفر می‏‌باشد.

وجود گوگرد در فولادهای خوش‏‌تراش باعث ایجاد فازهایی مانند سولفید منگنز و غیره می‏‌شود که این فازها باعث تردی فولاد و براده‏‌ برداری آسان آن می‏‌شود. به همین علت فرآیند استخراج این فولادها کمتر زمان‌بر می‌‏باشد چرا که گوگردزدایی و فسفرزدایی به صورت کامل انجام نمی‏‌شود و نیاز هست که مقادیری از فسفر و گوگرد در فولاد باقی بماند.

فولاد 0722 با نماد 10SPb20  در تولید انبوه قطعات خودرو و ساخت قطعات مکانیکی و ابزار دقیق استفاده می شود. فولاد اتومات ۷۲۲ از جمله فولادهای خوش تراش سرب دار است. این فولاد پس از سمانتاسیون، قابل سخت کاری سطحی با عملیات کوئنچ-تمپر است.

مصارف فولاد ۱٫۰۷۲۲ به طور عمده در تولید قطعات در حجم انبوه با سری‏‌تراشی می‌‏باشد. همچنین این فولاد در ساخت قطعاتی که نیاز به سطح صاف و دقت ابعادی دارند، کاربرد دارد. به طور کلی برای فولادهای اتومات طیف وسیعی از کاربردها وجود دارد و از کاربردهای فولاد ۱٫۰۷۲۲ استفاده در ساخت ابزار دقیق، صنایع فلزی و قطعه‌‏سازی و صنایع نظامی را می‏‌توان نام برد.

با 66390505 تماس بگیرید

مشاوران ما با افتخار همیشه در کنار شما مشتریان عزیز خواهند بود.