0715

فولاد 0715

(فولاد اتومات)

نام های دیگر :

  • 1.0715
  • 9SMn28
  • AISI 1213

فولاد اتومات 1.0715 یکی دیگر از انواع پرکاربرد خانواده فولادهای خوش تراش می‌باشد. فولادهای اتومات در دسته فولادهای کم کربن قرار دارند، که قابلیت تراشکاری بسیار مطلوبی از خود نشان می‌دهند، فولاد 1.0715 به طور متوسط حداکثر 0/14 درصد کربن دارند و سایر عناصر آلیاژی عمده آن سیلیسیم، منگنز، گوگرد و فسفر می‌باشد.

به طور کلی حضور گوگرد و فسفر در ساختار فولاد باعث تردی و کاهش استحکام آن می‌شود، به همین دلیل در مراحل ساخت فولاد گوگرد زدایی و فسفر زدایی انجام می‌شود، اما هر چه فولاد سختی پایین‌تری داشته باشد و کمی تُردتر ‌باشد، برای ماشین‌کاری مناسب‌تر است و این فرآیند ساده‌تر و سریع تر روی این نوع فولاد انجام خواهد شد.

تُردی فولاد اتومات 1.7015 ناشی از حضور گوگرد و فسفر در ساختار آن می‌باشد، این عناصر با تشکیل فازی های تردی به بهبود تراشکاری آن کمک میکنند، زمانی که از تردی این فولاد صحبت میشود منظور استحکام پایین آن نیست و این فولاد استحکام مناسب برای کاربردهای خاصی را دارا می‌باشد. حین ماشینکاری این نوع فولاد براده‌های ایجاد شده در ابعاد ریزی می‌باشند و به راحتی می‌شکنند.

برای تولید فولاد آلیاژی 1.0715 آهن استخراج شده به روش کوره بلند یا سایر روش‌ها را به روش مشخصی تحت کربن زدایی قرار میدهند تا مقدار کربن آن کاهش یابد، همچنین از لحاظ زمانی فرآیندهای فسفر زدایی و گوگرد زدایی این نوع فولاد کمتر از سایر گریدها می‌باشد تا مقداری گوگرد و فسفر در ساختار آن باقی بماند. مقاطع مختلف فولاد 1.0715 از جمله میلگرد، 4 پر و 6 پر به روش نورد گرم تولید می‌شود.

فولاد 1.0715 از دسته فولاد های خوش تراش است. این فولاد یک فولاد غیر آلیاژی با مقادیر زیادی گوگرد است. فولاد 715 با شناسه استاندارد 11SMn30 یا 9SMn28 شناخته میشود و همچنین این فولاد در استاندارد AISI آمریکا 1213 نام دارد. فولاد 1.0715 از دسته فولاد های کم کربن است و عناصر فسفر و گوگرد در این فولاد باعث عدم انعطاف پذیری آن شده است. فولاد 0715 برای تولید انبوده قطعات اتومبیل و قطعه سازی و همچنین نظامی استفاده میشود.

فولاد اتومات 1.0715 که در استاندارد AISI با کد 1213 شناخته می‌شود فولادی با استحکام خیلی خوب، قابلیت ماشین‌کاری عالی و قابلیت کربوره شدن است.

از مزیت‌های استفاده از این فولاد می‌توان به افزایش سرعت براده‌برداری، کاهش قیمت نهایی قطعات به دلیل بالا بودن سرعت تولید، افزایش عمر متناسب با سرعت تولید دستگاه، خاصیت تراشکاری آسان و امکان براده‌برداری در جهات مختلف و در نهایت تولید محصولات با کیفیت عالی اشاره کرد.

از کاربردهای این فولاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: فولادهای اتومات به دلیل براده‌برداری آسان در تولید انبوه کارایی دارند، فولادهای اتومات در بسیاری از پروسه‌های تولید با دستگاه‌های تراش اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و یا دستگاه‌های تراش CNC به کار میروند و استفاده‌ی عمده در صنایع اتومبیل‌سازی، نظامی، ماشین آلات کشاورزی، اتصالات هیدرولیکی، صنایع فلزی و قطعه‌سازی است.

با 66390505 تماس بگیرید

مشاوران ما با افتخار همیشه در کنار شما مشتریان عزیز خواهند بود.